Blefaroplastika (chirurgicky)

Plastická operace horních víček je nejefektivnější metodou, jak se zbavit povislé kůže kolem očí. Nevzhledné váčky a vrásky, oteklá víčka po ránu, unavené oči a nadměrné slzení – od všech těchto problémů může plastická operace pomoci. Tento zákrok je vyhledáván jak ženami, tak muži, a patří mezi nejčastější a nejoblíbenější zejména kvůli výraznému výslednému efektu. 

Průběh zákroku

Zákrok provádíme v lokální anestezii, díky čemuž je takřka bezbolestný. Celá procedura trvá asi 45 minut. Odstraníme při ní přebytečnou kůži na horních víčkách a také tukové váčky pod kruhovým očním svalem – ty totiž často způsobují zejména otoky horních víček. 

Narozdíl od neinvazivních metod po proceduře zůstane malá jizvička. Její výhodou že, že je velice nenápadná, protože naši chirurgové používají speciální podkožní steh, tzv. intradermální. Kromě toho je jizva ukrytá v přirozeném očním záhybu. 

Operaci je možno provádět společně s úpravou dolních víček či s jiným zákrokem. Kontaktujte nás, domluvte si konzultaci a rádi vám připravíme vhodné procedury na míru vašim potřebám a stavu vaší pokožky. 

Po zákroku

Je vhodné, aby si pacient zajistil po zákroku odvoz domů. Po návratu je nutné přikládat na operovanou oblast chladivé obklady. Zhruba týden je třeba dodržovat klidový režim – žádný sport, zbytečně neunavovat oči dlouhým čtením či sledováním televize. Rovněž doporučujeme spánek s hlavou v mírně vyvýšené pozici. Stehy odstraňujeme zhruba za 5-7 dní a poté je třeba víčka několik týdnů ošetřovat hojivou mastí. Zhruba 14 dní po odstranění stehů je nutné jizvy jemně masírovat.

Svěřte své tělo odborníkům

Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených kontaktech nebo přímo v naší ordinaci.

Jiřího Wolkera 1285/5, 415 01 Teplice

info@jamarti.eu

+420 777 536 686

Pacovská poliklinika, Pacovská 869, 140 00 Praha 4 (4 NP)

info@jamarti.eu

+420 777 536 686