Kavitace

Kavitace je nová metoda neinvazivní lipolýzy. Slouží k odbourání tukových ložisek nebo k redukci celulitidy a to tak, aby nedošlo k jakémukoliv poškození integrity kůže. Tato metoda je díky tomu zcela bezbolestná, rychlá a přitom velmi efektivní. Kavitační technologie umožňuje koncentrovanou energii nasměrovat do velmi specifické zóny, a je tak schopna rozvrátit podkožní tukové buňky, přičemž nechává kůži, vaskulární, nervovou a muskulární tkáň nezměněnou.

Ultrazvukové vlny jsou jemné vlny zvuku, které umí vyvolat potřebné posuny a změny už na úrovni molekulární struktury ošetřované tkáně. Ultrazvukové vlny pronikají až do podkoží, kde tkáně absorbují ultrazvukovou energii a dochází ke vzniku kavitace. Kavitace je proces, při kterém ultrazvuková vlna vytváří v tukové buňce mikrobubliny, které se postupně zvětšují a jsou velmi nestabilní, dochází k jejich implozi (zhroucení dovnitř) a k narušení integrity tukové buňky. Narušená tuková buňka se nakonec rozpadá a uvolňuje se tuk.

Po destrukci tukové tkáně je uvolněný tuk ve formě triglyceridů vypouštěn do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde jsou enzymaticky metabolizovány do glycerolu a volných mastných kyselin. Vodou rozpustný glycerol je absorbován oběžným systémem a použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné mastné kyseliny jsou přeneseny do jater, kde jsou zpracovány jako každé jiné mastné kyseliny – včetně mastných kyselin z potravy. Proto je efekt trvalý a odstraněný tuk se zpět do tkáně nevrací.

Po kavitaci se nedostavuje tzv. JoJo efekt. Vaše tukové buňky jsou jednou provždy „rozbity“ a odplaveny z těla pryč. Neinvazivní lipolýza nenahrazuje redukční program. Výsledky ošetření jsou trvalé pouze v případě trvalého udržování životního stylu.

Ultrazvuk je vytvářen zařízením, které má plošku generující požadovanou frekvenci, umístěnou ve spodní části nasávací hlavice přístroje, která při ošetření systematicky nadzvedává kožní řasu. Tato hlavice má praktické ergonomické poloměry zakřivení pro plynulost zákroku. Kovová ploška hlavice je při léčebném či kosmetickém ošetření v kontaktu s pokožkou.
Výstupní frekvence 32-47kHz nerozrušuje nekoordinovaným způsobem vnitřní orgány, které jsou uložené hlouběji v lidském těle. Zasahuje jen do úrovní kůže a podkoží, které jsou potřeba ošetřit. Dále tato frekvence neproniká. Ultrazvukové kavitační přístroje používající jiné kmitočty mohou ultrazvukem způsobovat kavitaci v těle v daleko větších hloubkách, než kde se nacházejí ošetřovaná místa nadbytečného tuku apod. Odborníci doporučují nepřekročit maximální výstupní ultrazvukovou frekvenci 1 MHz. Na ošetřovanou partii se aplikuje speciální chladivý gel a ultrazvukovou hlavicí se neustálými krouživými pohyby a mírným tlakem provede ošetření. Celá procedura ultrazvukové liposukce je vlastně masáží problémových partií Vašeho těla, která nebolí a nezanechává na kůži žádné stopy. Během ošetření můžete cítit lehké mravenčení nebo jemné poštipování v ošetřované oblasti.

Ultrazvukový kavitační přístroj může ošetřovat řadu partií: břicho, stehna (vnitřní, vnější, přední i zadní strana), hýždě, boky, nohy (kolena, kotníky, lýtka) a předloktí, avšak při jedné kúře se ošetřuje 1 maximálně 2 partie těla.

Doporučení

Před ošetřením je doporučována hypokalorická dieta s omezeným příjmem tuků a soli, nepít kávu, nejíst těžká a nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny (velká množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli apod.). 1 hodinu před kavitací se nesmí nic jíst. Je vhodné dodržovat pravidelný pitný režim, zejména v den ošetření (minimálně 2 litry vody denně).

Po ošetření je nezbytné dodržovat nízkotučnou dietu a zejména pravidelný pitný režim (minimálně 2 litry tekutin denně). Doporučuje se dále: zvýšit fyzickou aktivitu, která podporuje odstranění uvolněných tukových buněk, vyloučit konzumaci alkoholu a kofeinu 24 hodin před a alespoň 24 hodin po zákroku.

Svěřte své tělo odborníkům

Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených kontaktech nebo přímo v naší ordinaci.

Jiřího Wolkera 1285/5, 415 01 Teplice

info@jamarti.eu

+420 777 536 686

Vřídelní 134/51 360 01 Karlovy Vary

info@jamarti.eu

+420 777 299 699

Pacovská poliklinika, Pacovská 869, 140 00 Praha 4 (4 NP)

info@jamarti.eu

+420 777 944 831