Kryolipolýza

Tento nový přístup odstranění tukové tkáně je bezpečný, trvalý a bez vedlejších účinků. Zmražení působí pouze na tukové buňky, nikoliv na kůži, cévy, nervy a vnitřní orgány. Důvodem je, že tukové buňky jsou daleko více citlivé na účinek chladu, protože obsahují nenasycené mastné kyseliny. Kryolipolýza je pohodlná, nebolestivá. Klient necítí žádnou bolest, pouze na počátku mírný tlak nebo chlad.

Díky vakuové hlavici dochází k velkému záběru tukové tkáně, což vede k redukci maximálního množství tuku dané oblasti. Ochlazení spouští apoptózu (programované úmrtí buňky), při níž tukové buňky dostanou signál, který spouští jejich postupné odumření, bílé krvinky pak tyto odumřelé buňky odstraní ven ze systému. Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, protože neodpovídá na ochlazení.

Proces řízeného odumírání tukových buněk je postupný, bezpečný a nezvyšuje hladiny cholesterolu či triglyceridů, což potvrzují i všechny klinické studie.

Po odumření tukových buněk následuje pomalý zánik buněk postupným uvolňováním lipidů. Tělo postupně a přirozeně odstraňuje tyto poškozené buňky a lipidy. Jakmile jsou tyto buňky odstraněny, tuková vrstva se remodeluje a zmenšuje, neboť tukové buňky se shlukují zpět k sobě, vytlačují prázdná místa a zmenšují tak tukovou vrstvu.

Díky velkému záběru tukové tkáně při jediné aplikaci dochází k úbytku mezi 25 až 30 % tukových buněk v místě aplikace, a to u každého jedince, přičemž výsledek je jednoznačně a prokazatelně viditelný již po jednom až dvou měsících, a hlavně je trvalý.

Přístroj ochlazuje od +5°C do -10°C

Procedura na dané partii se může opakovat za 2 – 3 měsíce, za jeden týden může klient přijít na další partii.

Zdravá cesta k trvalé redukci podkožního tuku

Kryolipolýza je nová ověřená technologie určená k neinvazivnímu odbourání podkožního tuku. Je jedinou neinvazivní metodou, která prokazatelně ničí tukové buňky a jako jediná proto snese srovnání s klasickou liposukcí. Díky principu řízeného zmrazení podkožní tukové tkáně v problematických partiích, jakými jsou břicho, boky, vnější a vnitřní stehna, dokáže krystalizovat obsah tukových buněk a způsobit tak jejich rozpad. Odumřelé tukové buňky jsou pak odplavovány z těla přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem.

Tuková tkáň v ošetřované oblasti je díky speciálně konstruovanému aplikátoru efektivně zabrána tak, aby co největší její část byla chlazena. To vede k efektivní redukci tuku v ošetřované oblasti. Současně speciální těsnění chrání pokožku před podchlazením a působí jednotně na ošetřovanou oblast. Ochlazení a krystalizace v tukové oblasti spustí proces apoptózy (řízené úmrtí buňky), při které tukové buňky obdrží signál, který způsobí jejich odumření. Přirozená obrany schopnost těla, tedy makrofágy – buňky přirozené imunity – následně tyto odumřelé buňky vyloučí z organismu.

Tkáň obklopující tukové buňky je před tímto procesem chráněna, neboť přirozeně neodpovídá na způsobené ochlazení. Proces řízeného odumírání tukových buněk je postupný. To zajišťuje maximální bezpečnost liposukce zmražením.
Poté, co jsou tukové buňky odstraněny, tuková vrstva se remodeluje a zmenšuje, protože zbylé tukové buňky mají přirozenou snahu se shlukovat zpět na těsno k sobě. Vytlačují tak prázdná místa po odumřelých buňkách a zmenšují tím tukovou vrstvu.

Následně dochází k redukci tuku v ošetřovaných oblastech s viditelným efektem do dvou měsíců. Ošetření je vhodné pro všechny, kteří se chtějí trvale a bez rizika zbavit tukových deposit v oblasti břicha, vnějších či vnitřních stehen a boků.

Kryolipolýzu lze aplikovat na řadu partií: břicho, stehna (vnitřní, vnější, přední i zadní strana), hýždě, břicho, ramena. Ideálně lze ošetřit jednu plochu při jednom sezení s odstupem 6-8 týdnů. Celkový počet ošetření je 1-3 (záleží na konkrétním případě).


Doporučení

Před ošetřením je doporučována hypokalorická dieta s omezeným příjmem tuků a soli, nepít kávu, nejíst těžká a nadýmavá jídla nebo jídla s velkým obsahem vlákniny (velká množství ovoce nebo zeleniny, zelí, luštěniny, müsli apod.). 1 hodinu před liposukcí se nesmí nic jíst. Je vhodné dodržovat pravidelný pitný režim, zejména v den ošetření (minimálně 2 litry vody denně).

Po ošetření je nezbytné dodržovat nízkotučnou dietu a zejména pravidelný pitný režim (minimálně 2 litry tekutin denně). Doporučuje se dále: zvýšit fyzickou aktivitu, která podporuje odstranění uvolněných tukových buněk, vyloučit konzumaci alkoholu a kofeinu 24 hodin před a alespoň 24 hodin po zákroku.


Kontraindikace

  • Alegrie na chlad
  • Těhotenství
  • Kojení
  • Nádorová onemocnění
  • Akutní zánět
  • Infekční choroba
  • Vážná ledvinová onemocnění
  • Kardiostimulátor
  • Vážná cukrovka
  • Atopický ekzém

Svěřte své tělo odborníkům

Neváhejte nás kontaktovat na níže uvedených kontaktech nebo přímo v naší ordinaci.

Jiřího Wolkera 1285/5, 415 01 Teplice

info@jamarti.eu

+420 777 536 686

Vřídelní 134/51 360 01 Karlovy Vary

info@jamarti.eu

+420 777 299 699

Pacovská poliklinika, Pacovská 869, 140 00 Praha 4 (4 NP)

info@jamarti.eu

+420 777 944 831